Çalışma Amaçlı Oturma İzni

Yabancıların çalışma amaçlı oturma izni

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından alınan Yabancıların çalışma amaçlı izin belgeleri aynı zamanda oturma izni yerinede geçmektedir. Daha önceleri alınan çalışma izni belgesi Yabancılar şubeden çalışma amaçlı ikamet tezkeresi olarak kayıt işlemi görmesi gerekiyordu. Ancak son yapılan mevzuat değişiklikleri ile Çalıma Bakanlığından alınan çalışma izni aynı zamanda ikamet iznini de kapsamaktadır. Yani çalışma amaçlı ikamet izin belgesi işlemi yürürlükten kaldırılmış yerine sadece çalışma izni belgesi alımı geçerli olmuştur.

Yabancıların çalışma izni başvurularında yabancı uyruklunun çalışacağı iş dalına göre kriterler belirlenmiş ve bu kriterlere göre yapılan başvurular olumlu neticelenmektedir.

1987 yılında kurucu aile büyüklerimizin yanında dosya hazırlama kanun ve mevzuatların irdelenmesi ve sahada ilgili kurumlarda işlemlerin takibi tecrübemiz ile bütünleşen ve Ayrıca yüksek eğitim sürecimizin İktisat ve Hukuk içerikli olmasının getirmiş olduğu avantajlar ile Bir çok iş dalında mevzuatlara ve kriterlere göre çözüm önerileri sunmaktayız.

Bunlardan bazı başlıklarımız yatırım teşvik belgesi alımı ve yatırım teşvik belgelerinin kapanışı, dosya hazırlama ve işlemlerin takibi, Turizm yatırım belgesi ve işletme belgesi alımı sürecinde dosya hazırlama ve işlemlerin takibi danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Konu başlığımız olan Yabancıların çalışma izni mevzuatlarının değerlendirilmesi, dosya hazırlama, ilgili kuruma başvuru yapma ve işlemlerin takibi danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.

 

Bilgilerinize arz ederiz.

Saygılarımızla

Ozan Turan

Turistik Amaçlı İkamet İzni
 Öğrenim Amaçlı İkamet İzni
 Türk ile Evli Yabancıların Oturma İzni
 Yabancıların Mülk Edinmesi ve Oturma İzni
 Çalışma Oturma İzni
 Çalışma İkamet İzni
 Çalışma ve Oturma İzni Nasıl Alınır ?
 Çalışma Amaçlı Oturma İzni

Yabancıların Çalışma İzni
Yabancılar Oturum İzni
Türk Vatandaşı Olma Şartları
Yabancılara Ehliyet Alım Danışmanlığı
Yabancıların Şirket Kuruluşu
Turizm İşletme Belgesi
Turizm Yatırım Belgesi
Yatırım Teşvik Belgesi
Belediye Ruhsatı
Kapasite Raporu İşlemleri
Sanayi Sicil Belgesi İşlemleri
Tapu Veraset İntikal İşlemleri
Okul Öncesi Kreş ve Yuva İşlemleri
Gıda İşletme Kayıt Belgesi
Yurtdışı Vize İşlemleri
ÇED Gerekli Değildir Belgesi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*