Turizm İşletme Belgesi

turizm işletme belgesi nedir, turizm belgesi nereden alınır, turizm işletme belgesi nasıl alınır, turizm belgesi başvurusu nereye yapılır, turizm işletme belgesi için gerekli evraklar nelerdir, turizm işletme belgesi ne işe yarar
turizm işletme belgesi

Turizm İşletme Belgesi ifadesini tanımlamamız gerekirse, 21.06.2005 tarih ve 25852 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Turizm Tesislerinin Belgelendirilmesine ve Niteliklerine İlişkin Yönetmeliğe göre Turizm İşletmesi Belgesi Bakanlıkça turizm tesislerine işletme aşamasında verilen belgeyi ifade eder.

Bu yazımızda , turizm belgesi nereden alınır, turizm işletme belgesi nasıl alınır, turizm belgesi başvurusu nereye yapılır, turizm işletme belgesi için gerekli evraklar nelerdir, turizm işletme belgesi ne işe yarar, gibi sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

TURİZM İŞLETMESİ BELGESİ BAŞVURUSU

Turizm İşletme Belgesi başvurusu, turizm işletme belgesi gerekli evraklar

İlgili yönetmelikçe istenen belgelerle birlikte bakanlığa başvurulması halinde Başvurular, başvuru belgelerinin eksiksiz olarak Bakanlığa tesliminden itibaren altmış gün içinde sonuçlandırılır. Başvuru uygun bulunan tesisler denetim programına alınır ve denetim sonucu olumlu olanlar belgelendirilir.

BAŞVURUNUN NİTELİĞİNE GÖRE GEREKLİ BELGELER

  • İşlemler vekaleten yürütülüyor ise Vekaletname ve vekalet verilen kişinin İmza Beyannamesi
  • İsim tescili yapılmış ise tescile ilişkin belge
  • Tesis tescilli kültür varlığında ise buna ilişkin belge
  • Yatırımın kamu taşınmazı üzerinde yer alması hâlinde ilgili kurumun tür, sınıf ve kapasite konularında uygunluk yazısı
  • Termal Tesis Başvurularında İl Sağlık Müdürlüğünden alınacak “Termal Tesis İşletme İzin Belgesi”
  • Özel Tesis için Başvuruluyorsa tesisin tanıtımına yönelik 5-7 dakikalık gece ve gündüz profesyonel çekim CD’si. Varsa tesise ilişkin web adresi ve web sayfasına ilişkin dokumandan oluşan ayrı bir tesis tanıtım CD’si.

İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATI

  • İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatında geçici, şartlı, süreli gibi ifadeler yer almamalıdır. Beyana göre verilmiştir gibi ifadeler olmamalıdır.
  • İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatının faaliyet konusu talep edilen tür ile uyumlu olmalıdır.
  • İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatının tarihi eski ise, ya da alındıktan sonra bir kapasite değişikliği söz konusu ise ruhsatı veren kurumdan söz konusu ruhsatın “yerinde yapılan tetkik sonucu” tesisin son durumu ile uyumlu olduğuna ilişkin yazı alınarak başvuru belgelerine eklenmelidir.
Summary
Turizm İşletme Belgesi
User Rating
5 based on 1 votes
Service Type
Turizm İşletme Belgesi
Provider Name
Turizm İşletme Belgesi,
155/1 Newport Residence,Beylikdüzü,Türkiye — İstanbul-34555,
Telephone No.+90 533 766 70 60
Area
Ozan Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri
Description

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*